1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri

2 Yaşındaki Çocuklarına Maske Takmayan Aile Uçaktan Atıldı

2 Yaşındaki Çocuklarına Maske Takmayan Aile Uçaktan Atıldı
maske uçak
0

Uçuşları İptal Edildi

Uçakta 2 yaşındaki çocuklarına maske takmayan ailenin uçuşu kabusa döndü.

Bir aile uçakta gelen uyarılardan sonra 2 yaşındaki çocuklarına maske takmayınca seyahatleri kabusa döndü. Maske takmamakta direnen ailenin uçuşu iptal edildi ve uçaktan atıldılar.

Annesinin takma ısrarına rağmen 2 yaşındaki çocuk maske takmayı reddedince kocası, annesi ve çocuk United Airlines seferinden atıldı. Eliz Orban uçaktan atıldıktan sonra kocası ve kızı Edeline ile birlikle gözyaşlarına hakim olamadı.

Colorado’dan New Jersey’e ailesiyle birlikte seyahat eden Orban, “İki yaşındaki kızımı maske takmadığı için uçaktan atıldık” dedi. Bunun yanında United Airlines tarafından çocukları maske takmadığı için süresiz olarak bu havayollarını kullanmalarının yasaklandığını söyledi.

Havayolu şirketi ise çiftin ileri tarihte yapacakları uçuşların yasaklandığı iddialarını yalandı. Hava yolu firması böyle bir şeyin olmadığını ifade etti.

Kaydedilen görüntülerde iki yaşındaki Edeline’nin gözle görülür bir şekilde üzgün olduğu görülmekte. Bir yerde, bir havayolu çalışanının uçağa bindiği ve ailenin koltuklarına doğru yürüyerek uçaktan çıkmaları gerektiğini söylediği görülüyor.

Hepimizin bildiği gibi korona virüs tedbirleri kapsamında artık maske takmak zorunlu hale geldi. Özellikle ulaşım sektöründe bu konuya daha çok dikkat ediliyor.

Bahsi geçen konuda yapılan işlemler her ne kadar korona virüs kapsamında uygulansa da kızı ve kocasının göz yaşlarına boğulması görenleri oldukça üzdü.

Dilerseniz ”Dubai-İstanbul Uçuşları Tekrar Başlıyor” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir