1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri

2 Yıldır Boşta Bekleyen Uçak İçin Karar Verilecek

2 Yıldır Boşta Bekleyen Uçak İçin Karar Verilecek
0

Ankara-Trabzon seferini yaparken 13 Ocak 2018 akşamı Trabzon Havalimanı’na iniş yapacağı esna’ da pistten çıkan yolcu uçağı kazanın ardından tırlarla taşındığı Trabzon’un Yomra ilçesindeki pazar yerinde 0rtalama 2 yıldır bekleyişini sürdürmekte.

Uçağın geleceği ile ilgili karar aşamasına gelinirken uçağın kütüphane olabileceği de öğrenildi. Şuan ki Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu tarafından ’Millet Kıraathanesi’ yapılacağı vaadiyle ilçeye getirilerek pazar yerine bırakılan uçak çöpler arasında adeta çürümeye yüz tutarken, geçen yaklaşık 2 yıla rağmen nasıl değerlendirileceği konusunda bir karar verilmemişti.

Yerel seçimler sonrası göreve gelen Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ise daha önceki açıklamalarında uçağın başlarına büyük bir bela olduğunu belirterek bir çok proje üzerinde çalıştıklarını söylemişti. Bıyık, konu ile ilgili yaptığı açıklamada uçağın kütüphane olabileceğine işaret ederek bunanla ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Başkan Bıyık, uçağın sadece Yomra’ya değil Türkiye’ye konu olduğunu kaydederek “Pistten çıkan uçak halen ilçede durmakta. Uçak sadece Yomra’ya değil Türkiye’ye konu olmuş durumda olduğundan Çankırı’daki uçak kütüphane projesini takip ediyorum. Pandemi süreci olmasaydı gidip daha yakından inceleyecektik. Mali bir kaynak bulabilirsek eğer uçaktan kütüphane yapma projemiz var ve bunun üzerinde çalışıyoruz. İnşallah bunu sonuçlandırabilirsek halk kütüphanesi ya da öğrencilerin gidip, etüt merkezi olarak kullanabileceği bir yer yapmaya çalışacağız. 2021’de bu uçağa mutlaka bir çözüm bulacağız” ifadelerini kullandı.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir