1. Anasayfa
  2. Uçak Kazaları

ABD Başkan Yardımcısının Uçağında Büyük Tehlike

ABD Başkan Yardımcısının Uçağında Büyük Tehlike
ABD Başkan Yardımcısı Uçağı Zorunlu Geri Dönüş Yaptı
0

Zorunlu Geri Dönüş Yapıldı

BD Başkan Yardımcısı Mike Pence‘in uçağı kuş sürüsüne çarptıktan sonra kalkış yaptığı New Hampshire eyaletine zorunlu geri dönüş yapmak zorunda kaldı. ABD basınına konuşan bir Beyaz Saray yöneticisi, Pence’in New Hampshire eyaletinde yaptığı miting sonrasında kalkan Air Force Two isimli özel uçağının, kalkıştan kısa süre sonra bir kuş sürüsüne daldığını açıkladı. Uçağın önlem amaçlı New Hampshire’deki Manchester Havalimanı’na zorunlu olarak geri döndüğünü belirten yetkili, Pence ve ekibinin başkent Washington DC’ye bir kargo uçağı ile geri dönmesini beklendiklerini vurguladı.

ABD’de “Air Force One” isimli özel uçak, ülkenin başkanının kullanımına sunulurken, “Air Force Two” isimli  özel uçak da başkan yardımcısının kullanımına tahsis ediliyor. BD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in de içinde bulunduğu özel uçak, kuş sürüsü çarpması nedeniyle kalkış yaptığı New Hampshire eyaletine zorunlu geri dönüş yapmıştı. Olaydan birkaç saat sonra ABD başkan yardımcısı uçak kazası görüntüleri ortaya çıktı.

Uçağa Ait Görüntüler

Güvenli bir şekilde Manchester Havalimanı’na inen uçağa kuş sürüsünün çarptığı anları ise amatör bir kamera tarafından anbean kaydedildi. ABD basınına konuşan bir Beyaz Saray yöneticisi, Mike Pence’in New Hampshire eyaletinde yaptığı miting sonrası kalkan Air Force Two isimli özel uçağının, kalkıştan çok kısa bir süre sonra kuş sürüsüne daldığını belirtmişti. Uçağın kalkış sırasında sağ motoru kuş çarpması sonucu hasar aldı ve pilotlar kısa süre sonra geri dönüş yapmaya karar verdi. ABD başkan yardımcısı Mike Pence uçak kazası sonrası herhangi bir yaralanma söz konusu olmadan iniş yaptı.

 

Dilerseniz ”İngiliz Savaş Uçakları Devriyede!” haberimize de BURADAN ulaşablirsiniz.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir