1. Anasayfa
  2. Uzay | Bilim
Trendlerdeki Yazı

ABD’de UFO Görüntüleri Yayınladı, Görüntüler Olay Yarattı

ABD’de UFO Görüntüleri Yayınladı, Görüntüler Olay Yarattı
0

ABD’de yeni UFO görüntüleri ülkenin en çok seyredilen haber programlarından birisi olan 60 Minutes’te yayınlandı. Yaygın olarak UFO olarak bilinen ve UAP olarak adlandırılan tanımlanamayan cisimler kapsamında programda yeni tanıklar ile görüşüldü.

Yeni UFO Görüntüleri Heyecan Yarattı

Program kapsamında UFO görüntüleri olarak adlandırılan görüntüler ekranlara geldi. Görüntülerde farklı tarihlerde çekilmiş olan ve UFO olduğu iddia edilen cisimler yer aldı. Konuyla ilgili olarak konuşan Yarbay Dave Fravor ve Teğmen Komutan Alex Dietrich ise görüntülerin Pasifik Okyanusu üzerinde uçma esnasında çekildiğini ve rahatsız edici olduklarını ifade etti.

CBS kanalında yer alan programda konuşan Fravor, TOPGUN deniz uçuş programı kapsamında mezun olan ve söz konusu görüntülerin çekildiği esnada FA18F filosunun kaptanı olarak görev yapıyordu. Eski bir pilot olan Dietrich de o gün görmüş olduklarına yönelik açıklamalarda bulundu. Dietrcih ise “Ne olduğu belirsizdi. Bu beni çok rahatsız etti, çünkü böyle bir şeyi beklemiyorduk. Bunu herhangi bir sıfına koyamadık,” dedi.

14 Kasım 2004 tarihine ait olan görüntülerde San Diego’nun yaklaşık olarak 160 kilometre batısında eğitim uçuşu yapılıyordu. USS Princeton gemisinde yer alan gelişmiş radar bir anda birden fazla anormal hava aracı tespit etti. Bu araç ise saniyede 24 kilometre alçalma yapıyordu. Pilotlar bu cismi araştırmak istediklerini ve cisme yaklaştıklarında suyun üzerinde garip bir şey gördüklerini belirttiler. Suyun üzerinde beyaz köpüğe benzeyen görüntüler gördüklerini belirten pilotlar cismin hareketini sürdürdüğünü de ifade ettiler.

Kızılötesi Video Kaydedildi

Daha sonra ise UFO görüntüleri kapsamında kayıt yapacak olan hedefleme kamerası tarafından UAP olduğu sanılan cisme odaklama yapıldı ve kamera da varlığın kızılötesi görüntülerini kaydetti. Söz konusu görüntüler programda yayınlandı ve pilotlara da konuşmaları için yer verildi. Pilotlara göre gördükleri şey kesinlikle UFO’ydu ve bu durumdan kendileri çok etkilendiler.

Ancak program kapsamında uzmanlar bu türden radara takılan cisimleri UFO olmayacağını ve pek çok amaçla kullanılan uçuş cisimlerinin radara girdiğini ifade ediyorlar. Ayrıca uzmanlara göre göz yanılması ve beynin UFO’ya benzetmesi sebebiyle olağan cisimlerin de bu şekilde görüldüğü vurgulanıyor.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir