1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri

Azerbaycan Rus Helikopterini ‘Yanlışlıkla’ Düşürdü

Azerbaycan Rus Helikopterini ‘Yanlışlıkla’ Düşürdü
0

Rusya Savunma Bakanlığından gelen açıklamada, 102. Rus askeri üssüne ait bir konvoya eşlik eden Mi-24 tipi Rus askeri helikopterinin Ermenistan’ın Yeraskh yerleşim birimi yakınında roketatar atışına maruz kaldığını açıkladı.

Bakanlık, mürettebattan 2 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Azerbaycan’dan yapılan açıklamada, uçağın yanlışlıkla düşürüldüğü belirtildi, “Trajik kazadan dolayı üzüntülüyüz” açıklaması yapıldı.

Rusya Savunma Bakanlığı, Ermenistan’da bir Rus askeri helikopterinin roketatar ile düşürüldüğünü bildirdi.

AA’nın aktardığı habere göre bakanlıktan yapılan açıklamada, Moskova saati ile 17.30 civarında 102. Rus askeri üssüne ait bir konvoya eşlik eden Mi-24 tipi Rus askeri helikopterinin Ermenistan’ın Yeraskh yerleşim birimi yakınında, Azerbaycan’a bağlı Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti sınırına yakın bölgede roketatar atışına maruz kaldığı belirtildi.

Roketin isabet etmesi sonucunda helikopterin kontrolünü kaybederek Ermenistan sınırları içerisinde dağlık bir alana düştüğü kaydedilen açıklamada, mürettebattan 2 kişinin hayatını kaybettiği ve bir kişinin de ağır yaralı olarak üsse tahliye edildiği ifade edildi.

Ayrıca, 102. Rus askeri üssü komutanlığının, helikoptere ateş edenlerin kimliğini tespit etmek için detaylı bir soruşturma yürüttüğü duyuruldu.

AZERBAYCAN: YANLIŞLIKLA DÜŞÜRÜLDÜ, ÜZÜNTÜLÜYÜZ

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Rusya’ya ait Mi-24 tipi askeri helikopterin Azerbaycan tarafından “yanlışlıkla” düşürüldüğünü açıkladı.

Yapılan açıklamada “Trajik kazadan dolayı üzüntülüyüz. Kesinlikle Rus tarafına yönelik bir şey değildi” ifadelerini kullandı.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir