1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri

BAF Havala Limanında Kuş Uçmuyor!

BAF Havala Limanında Kuş Uçmuyor!
Baf'da ucuşlar durdu
0

Uçuşlar Durduruldu

Güney Kıbrıs BAF Havala Limanı’nda taleplerin düşük olması nedeni ile uçuşlar durduruldu.

Covid-19 salgını küresel çapta tük sektörleri etkiledi. Havacılık sektörü de bu etkilenen sektörler arasında yer alıyor. Bulaş riski ve hasta sayısının artması ile birçok havayolu şirketinde talepler oldukça düşmüş durumda. Bu gibi durumlardan dolayı bazı şirketler uçuşları durdurma kararı aldı. Pandemi sürecinin tüm bu etkilerinden dolayı yolcu taşımacılığının olumsuz etkilenmesi kaçınılmaz bir durum oldu. Özellikle Avrupa ülkelerinde devreye giren karantina uygulamaları turizmin yoğun olduğu Güney Kıbrısı’da büyük ölçüde etkiledi.

Kuş Uçmuyor!

BAF Hava Limanı
BAF Hava Limanı

Özellikle son 2 haftalık süreçte Güney Kıbrıs BAF Hava Limanı‘na neredeyse hiç uçak inmediği bildirildi. Bu durum hava yolu şirketini finansal açıdan olumsuz etkilerken, uçuşların durdurulma kararı da gecikmedi. Durdurulma karanın ne kadar süreceği hakkında ise henüz net bir açıklama yapılmadı.

Fileleftheros gazetesi, Covid-19 salgını sebebiyle Baf Havaalanı’na  sadece özel jetler ve askeri uçakların iniş ve kalkış yaptıklarını aktardı. Gazetenin yayınladığı haberde, bu durumun Aralık ayında, Yılbaşı ve noel kutlamaları nedeniyle değişiklik gösterebileceği vurgulandı.

Salgın sürecinden etkilenen bir çok hava yolu şirketi bulunuyor. Bu durum tüm şirketleri mali yönden krize sokmaya devam ediyor. Bunun neticesinde BAF Hava Limanı dışında farklı hava yolu şirketlerinin de uçuş durdurma kararı alabileceği bildirildi. Bu tür kararlar finansal açıdan sorun teşkil etse de salgın sürecini hafifletecek olaylar olarak belirtilmektedir.

Dilerseniz ”Kapadokya’da Balonlar Yoğun Sis Arasında Uçuş Yaptı” haberimize de BURADAN ulaşablirsiniz.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir