1. Anasayfa
  2. Uçak Kazaları

Bermuda Şeytan Üçgenine Kurban Giden Uçaklar

Bermuda Şeytan Üçgenine Kurban Giden Uçaklar
0

Bermuda aslında Miami, Porto Riko ve Bermuda arasında kalan alana verilen bir ad. Bu alana verilen şeytan üçgeni sıfatı, aslında üçgen alandan geçen gemi ve uçaklardan bir daha haber alınamaması. Hatta kaybolan gemi ve uçakların enkazına da rastlanamıyor. Hatta Atlantis kıtasının kaybolmasının sebebi olarak da gösterilen bu üçgen alan, biz zamanların bilim insanı Kristof Kolomb’un kitaplarına da konu olmuştur.

Kristof Kolomb her ne kadar bu bölgenin üzerinde tanımlanamayan cisimler olduğunu söylese de, gelişen teknoloji aslında öyle olmadığını söylüyor. Çünkü yapılan çalışmalara göre okyanusun dibinde yer alan doğal gaz kaynakları bu kayıpların temel sebebi. Okyanusun dibindeki bu gaz fışkırıp yeryüzüne çıktığında hidrat adı verilen bir maddeye dönüşüyor ve uçakların irtifa kaybetmesine, gemilerin ise okyanusun dibini boylamasına sebep oluyor. Tabi Bermuda şeytan üçgenine kurban giden uçaklar da ayrı bir merak konusu oluyor.

Flight 19

Bermuda şeytan üçgeninin en gizemli olayı olarak tarihe geçen Flight 19 uçağı, 1945 yılında kayboldu. Bombardıman uçağı olan Flight 19, mürettebatı ile birlikte toplam 14 kişiye mezar oldu. Uçağın enkazına hiçbir şekilde ulaşılabilmiş değil. Hatta enkaz çalışmaları yapmak için gönderilen başka bir uçaktan da hala haber alınamadı.

Pan American Flight 914

1955 yılında Nwe York’tan havalanan Pan American Flight 914 sayılı uçak da Bermuda Şeytan Üçgenine kurban gidenlerden. Ancak bu uçak ile ilgili çok ilginç bir gelişme yaşandı. Bu uçak, 1992 yılında, yani havalandıktan tam 37 yıl sonra Venezüela Caracas’a indi. Aslında indi demek doğru olmaz. Çünkü uçak zaten bir enkaza dönüşmüştü ve yere çakıldı.

Star Tiger

Bu uçak Flight 19 uçağından tam 3 yıl sonra havalandı. Ancak ne yazık ki sonuç yine hüsran oldu. 31 kişinin bulunduğu uçak yine Bermuda Şeytan Üçgeninde kayboldu. Günümüzde hala bu uçağın enkazına rastlanmış değil.

The Star Ariel

1949 yılında havalanan bu uçak da ne yazık ki şeytan üçgenine kurban gidiyor. 20 kişilik bir yolcu uçağı olan bu aracın da henüz enkazına rastlanmış değil.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir