1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri

Dünyanın En Büyük Havalimanları

Dünyanın En Büyük Havalimanları
0

Dünyanın en değerli ulaşım araçları elbette uçaklar. Uçaklar hem ekonomik hem de konfor bakımından her zaman bir adım önde. Bugün sizlerle birlikte uçakların evleri Dünya’nın en büyük havalimanlarını inceleyeceğiz.

İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı’ nın geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapıldı. İstanbul Havaliman’ı resmi rakamlara göre dünyanın en büyük havalimanı konumunda. 6 bağımsız pist, 500 uçak kapasitesi ve 70 bin araç kapasitesi ile dünyanın en büyüğü olma özelliğini kazanıyor. İstanbul Havalimanı en modern sistemleri, akıllı robotları ve gelişmiş sistemleri ile geleceğin teknolojisini yakalamayı başarıyor.

Atlanta Hartsfield-Jackson Uluslararası Havalimanı

Dünyanın en büyük ikinci havalimanı Amerika Birleşik Devletleri’ nde bulunuyor. Resmi kayıtlara göre yıllık 104 milyon yolcu kapasitesi ile rekoru elinde tutuyor. Atlanta Havalimanı’ nda 5 adet pist bulunuyor. Atlanta Havalımanı yenilenen sistemleri ve uçuş güvenceleri ile yolcuların dikkatini çekiyor.

Dünyanın En Yoğun Havalimanlarına ‘ da göz atabilirsiniz ;

Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı

Yüz ölçümü bakımından dünyanın en büyük 3. havalimanı Çin’de bulunuyor. Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı’nın yıllık 95.8 milyon yolcu kapasitesi bulunuyor. Pekin Havalimanı’nda 7 adet bağımsız pist bulunuyor. Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı geleceğin süper gücü Çin için müthiş bir reklam kapasitesi taşıyor. Eğer ki Çin’e gidecek iseniz Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı’nı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Dubai Uluslararası Havalimanı

Listemizin 4. en büyük havalimanı Birleşik Arap Emirlikleri ( BAE ) topraklarında bulunuyor. Yıllık yaklaşık olarak 88 milyon yolcu kapasitesi bulunuyor. Dubai Uluslararası Havalimanı’ nın 5 adet pisti bulunuyor. En gelişmiş ve lüks dizaynı ile yolcuların ilgisini çekmeyi başarıyor.

Haneda Uluslararası Havalimanı

Tokyo’da bulunan dünyanın en büyük havalimanı Haneda Uluslararası Havalimanı. Yıllık 85.4 milyon yolcu kapasitesi ve modern sistemleri listemizde 5. sıraya girmeyi başarıyor. Haneda Uluslararası Havalimanı’nın 4 adet gelişmiş pisti bulunuyor.

Los Angeles Havalimanı

Amerika’nın en büyük ikinci havalimanı, dünyanın en büyük altıncı havalimanı yıllık yaklaşık 85 milyon yolcu kapasitesi ile listemize giriyor. Yüz ölçümü ve gelişmiş sistemleri ile yolcuların her zaman tercihleri arasına girmeyi başarıyor.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir