1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri

Dünyanın En Büyük Uçağı AN-225 Acil İniş Yaptı!

Dünyanın En Büyük Uçağı AN-225 Acil İniş Yaptı!
0

AN-225 Mryia uçağı, Kanada’ya yaptığı uçuşunda meydana gelen teknik bir sorundan sonra, korona virüs pandemisine karşı olan mücadeleyi desteklemek için çıktığı yoğun görevlerinden bir süreliğine mola vermek zorunda kaldı.

Dünyanın en büyük uçağı olan Antonov AN-225 Mriya, geçen Pazar günü Kanada’ya yaptığı yolculuk sırasında teknik bir sorunla karşılaştı ve operasyonlarını geçici bir süreliğine duraklatmak zorunda kaldı.

Dünyada türünün tek örneği olan ve Antonov Havayolları tarafından işletilen dev kargo uçağı yüksek miktardaki yük kapasitesinden dolayı Çin ve çeşitli diğer ülkeler arasındaki uçuşlarda tıbbi malzeme taşımak için yoğun bir şekilde kullanıldı.

Ancak, Anchorage havaalanı (ABD) ile Montreal’deki Mirabel havaalanı arasında gerçekleştirilen bu uçuşlardan sonra, UR-82060 tescilli kargo uçağı, 4 numaralı motorunun yakıt pompasında meydana gelen bir arızadan etkilenerek acil iniş yapmak zorunda kaldı.

Uçakta oluşan arızayı gidermek için, bölgeye bir teknik bakım ekibi ve yedek parçalar gönderildi. İki gün boyunca süren onarımlar sonrasında; An-225 Myria uçağı, artık kargo seferlerine kaldığı yerden devam etmeye başladı.

Bu devasa uçaktan bir kaç görsel bırakalım;

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir