1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Endonezya Adeta Kabusu Yaşıyor, Uçak Kazasından Sonra..

Endonezya Adeta Kabusu Yaşıyor, Uçak Kazasından Sonra..
2

2020’nin adeta kabus gibi çökmesinin ardından bu yıla büyük umutlarla girilmişti. Fakat özellikle Endonezya’da 2021 yılı adeta bir korku filmi gibi başlangıç yaptı. Ocak ayının başında yolcu uçağının düştüğü Endonezya’da önceki gün deprem meydana gelmiş ve onlarca insan ölmüştü. Bugün de yanardağın patladığı haberi geldi.

2021, Güney Asya ülkesi Endonezya’da çok korkunç bir şekilde başladı. Endonezya’da 17 gün içerisinde bir yolcu uçağı düştü ve onlarca insanın yaşamını yitirdiği şiddetli bir deprem meydana geldi.

Ülkedeki ilk felaket 9 Ocak’ta meydana geldi. 62 yolcu ve mürettebatın bulunduğu Sriwijaya Havayolları’na ait yolcu uçağı Cakarta’daki kalkıştan çok kısa bir süre sonra düştü. Arama-kurtarma çalışmaları devam ederken, uçağın kara kutusu geçen hafta içinde bulundu. Yetkililer kazadan sağ kurtulan olmadığını açıklarken yaşamını yitirenlerin kimlik tespitleri yapılmaya devam ediyor.

TOPRAK KAYMASI 11 İNSANIN CANINA MAL OLDU

Kazadan bir gün sonra ise Endonezya’nın başkenti Cakarta’nın güneydoğusundaki yoğun yağışlar toprak kaymasına neden oldu.

Birçok yerleşim yerinin olduğu bölgede 11 insan yaşamını yitirirken 18 insan da yaralandı.

DEPREMDE 46 İNSAN HAYATINI KAYBETTİ

Bu felaketlerle 2021’e korkunç bir giriş yapan Endonezya’da önceki gün de Sulawesi Adası’nda önceki gün 6.2 büyüklüğünde bir deprem yaşandı.

Deprem bir hastaneyi, birçok evi ve binayı yerle bir ederken yapılan açıklamada, en az 46 insanın yaşamını yitirdiği belirtildi. Binalar arasında arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği açıklandı.

YANARDAĞ DA BÜYÜK BİR PATLAMA YAŞANDI!

Bugün de yetkilileri ve ülke halkını endişelendiren bir olay Semaru Yanardağı’nda yaşandı. Lumajang bölgesindeki Oro-oro Ombo köyü sakinleri yanardağın patlamasıyla birlikte büyük bir panik yaşadı. Yanardağın tepesinden lavların aktığı gözlemlendi.

Öte yandan Semeru Yanardağı’nda da dün meydana gelen patlamada püsküren kül ve dumanın 4 bin 500 metre yüksekliğe ulaştığı bildirilmişti. Yetkililer henüz bölgenin tahliye edilmesi hakkında bir karar vermedi.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Ocak 17, 2021

    Çok kötü bir kazaydı hem deprem hem uçak kazası endenozya için çok kötü bir olay endenozya ya çok geçmiş olsun

  2. Aaa çok kötü ya allah ailelere sabır versin gerçekten kötü bişey uçak kazaları çok olma ya başladı Allah sonumuzu hayır etsin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir