1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Esenboğa Havalimanı’nda Antijen Testleri Başladı

Esenboğa Havalimanı’nda Antijen Testleri Başladı
0

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda yurt dışından gelen ve yurt dışına giden yolculara koronavirüs (Covid-19) testi yapılması için kurulan merkezde, antijen testlerine de başladı. 175 TL olarak ücretlendirilen antijen testinin sonucu 30 dakikada çıkıyor.

Koronavirüs ile mücadelede alınan önlemler kapsamında Esenboğa Havalimanı’nda kullanıma hazır hale getirilen test merkezi sayesinde dış hatlar terminalinde PCR testi yaptıran yolcular, bugünden itibaren antijen testi de yaptırabilecekler. Yolculardan alınan sürüntüler, laboratuvara gönderilip işlendikten sonra sonuçlara hızlı bir şekilde ulaşılacak. Türkçe ve İngilizce hazırlanacak sonuçlar, WhatsApp ve e-mail aracılığıyla yolculara gönderilecek.

Antijen Test Sonuçları 30 Dakika’da  Çıkacak

Esenboğa Havalimanı Covid-19 Test Merkezi Genel Müdürü Salih Durbaba, yaptığı açıklamada, antijen testi sonuçlarını 30 dakikada yolculara bildireceklerini söyledi.

Durbaba, “Bugün itibarıyla Esenboğa Havalimanı işletmemizde antijen testi yapılmaya başlandı. PCR testinin sonuçlarını ise şu anda laboratuvarımız burada olmadığı için 4-5 saat içerisinde sonuçları alıyoruz ama laboratuvarımızı buraya taşıdığımızda ortalama bir saat içerisinde sonucu vereceğiz” diye konuştu.

Salih Durbaba, Sağlık Bakanlığının belirlediği tarifeye göre antijen testlerinin 175 lira, PCR test ücretinin ise 250 lira olduğunu kaydetti.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir