1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri

Evcil Hayvan İle Uçak Seyahati Nasıl Yapılır?

Evcil Hayvan İle Uçak Seyahati Nasıl Yapılır?
0

Evcil hayvanlarınız ile seyahat edebilmeniz için seyahat edeceğiniz havayolu şirketinin belirtmiş olduğu sözleşme şartları evcil hayvan sahipleri tarafından merak edilen bir konudur. Eğer evcil hayvanlarınız ile uçak seyahati gerçekleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey bir adet evcil hayvan taşıma çantası almak olacaktır. Bu çantanın modeli ise evcil hayvanınız için gerekli eşyaların koyulabileceği ve havayolu şirketi tarafından kabul gören özelliklere sahip olmalıdır. Dolayısıyla evcil hayvanla seyahat için özellikle çok fazla bölmeye ve cebe sahip çantalar seyahat esnasından yanınızda götüreceğiniz şeyler için gereklidir ve işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Bu sebeple farklı modellerde ve pahalı olan evcil hayvan taşıma çantası almak yerine daha işlevsel çantaları tercih etmenizi öneririz.

Evcil Hayvanlar Nerede Seyahat Etmektedir?

Evcil hayvanlar genel olarak uçağın kargo bölümünde yolculuk yapmaktadır. Bu sebeple onları taşıyabilecek ve sağlam kulplara sahip taşıma çantalarına koymanız gerekmektedir. Aynı zamanda almış olduğunuz taşıma çantasının sağlam olduğundan ve içerisine suluk ve mama kabı yerleştirilebilir olduğundan emin olmalısınız. Aksi taktirde evcil hayvanınız için koyduğunuz su ve mamalar dökülebilir ve yolculuk boyunca aç kalabilir. Evcil hayvanınız küçük bir hayvan ise kabin içerisinde yolculuk edebilirsiniz. Bu sayede hem sizin aklınız onda kalmaz hem de evcil hayvanınız tek başına kalıpta sıkılmamış olur.

Birden fazla evcil hayvana sahip iseniz o zaman bunların uçağın kargo bölümünde seyahat etmeleri daha doğru olacaktır. Uçuş için hazırlanmış olan evraklar arasında hem izin kâğıdı hem de isim etiketinin yer aldığından emin olmalısınız. Ayrıca kediniz için almış olduğunuz çantayı normal zamanlarda da kullanabilmek için iyi bir şekilde muhafaza etmelisiniz. Uçak seyahatleri dışında evcil hayvanınızı örnek vermek gerekirse veteriner kontrolüne götüreceğiniz zaman da kullanabilirsiniz. Dolayısıyla evcil hayvanınız üzerinde herhangi bir olumsuz etki oluşmayacak ve evcil hayvanınız kendisini huzursuz hissetmeyecektir.

Evcil hayvanlarınızın taşıma çantaları içerisinde geçirdikleri süreyi uzatmalısınız. Bu süreyi belirli alıştırma süreleri içerisinde yapılmalı ve ilk başta kısa kısa bekletirken ilerleyen zamanlarda bu süre arttırılarak evcil hayvanın taşıma çantasına alışma süreci tamamlanabilir. Evcil hayvan taşıma çantanızı kafes niyetine kesinlikle kullanmamalısınız. Evcil hayvanlarınızın sizinle olan iletişimleri kuvvetli ise çantaya girme ve alışma süreçlerinde herhangi bir problem yaşamazsınız. Dolayısıyla seyahatlerinizde de zorluk çıkmayacaktır.

Seyahat etmeden önce evdeyken taşıma çantası içerisine onun dikkat çekeceği oyuncaklar ve yiyecekler koymalısınız. Bu şekilde taşıma çantasını sevmeye başlayacaktır.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir