1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Gürcistan Uçuş Yasağını 1 Şubatta Kaldırıyor

Gürcistan Uçuş Yasağını 1 Şubatta Kaldırıyor
0

Gürcistan, 1 Şubat 2021 tarihinden itibaren uluslararası tarifeli uçuşlardaki kısıtlamaları tamamen kaldırma kararı almış bulunuyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Natia Turnava, “Düzenli uçuşlara izin verilecek. Bu durum, Gürcistan’da faaliyet gösteren veya faaliyet göstermeye devam eden tüm havayollarının veya Gürcistan’a girme isteğini ifade eden yeni şirketlerin düzenli uçuşlar planlayabilecekleri ve bunları belirli bir sıklıkta işletebilecekleri anlamına geliyor ” dedi.

Gürcistan, koronavirüs pandemisi nedeniyle Mart 2020’de charter ve tahliye uçuşları dışında sınırlarını yabancılara kapattı ve düzenli uluslararası uçuşların yeniden başlama tarihini defalarca erteledi. Bu yasak en son 31 Ocak 2021 tarihine kadar uzatıldı. Ancak bazı ülkeler için düzenli uçuşlara izin verildi.

Şimdiye kadar tarifeli uçuşlar Gürcistan Havayolları, airBaltic, Lufthansa, Qatar Airways, LOT, Aegean Airlines, Air France tarafından gerçekleştiriliyor ve THY ile Pegasus hava yollarına uçuş için izin verilmiyordu.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir