1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Havacılığa Dair En İyi Kitaplar

Havacılığa Dair En İyi Kitaplar
0

Havacılık hem bu dalda çalışan hem de diğer herkes için ilgi çeken alanlardan bir tanesidir. Yalnızca pilotlar için değil pilot adayları ve bu alanda ilerlemek isteyen herkes için önemli olan bu alan son derece önemli ve dikkat çekicidir. Havacılık ile ilgili bilgi almak için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır.

Bu alanla ilgili İnternet içerisinde de yeterli bilgi bulunmaktadır fakat en doğru yöntem kitap okumak olacaktır. Havacılık ile ilgili çok sayıda kitap bulabilmek mümkündür. Bu noktada doğru kitabı bulmak büyük önem taşımaktadır. Bu sayede en doğru bilgiye ulaşmak mümkündür. Havacılığa dair en iyi kitapları bulup, okuyarak dilediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

1. Uçuş 345

Havacılık denince akla gelen ilk kitaplardan biri Cenk Kayakuş tarafından yazılmış olan Uçuş 345 kitabıdır. Bu kitap 1975 yılında düştüğü bilinen bir uçak hakkında yazılmıştır. Okuması son derece keyifli olan bu kitap hem sürükleyici hem de bilgilendiricidir.

2. Göklerin Kurdu

Önemli pilotlardan Yusuf Kurt’un biyografisi olan bu kitap havacılık ile ilgili önemli bilgiler barındırmaktadır. Gösteri uçağı kullanmak isteyen kişilerin okuması tavsiye edilmektedir.

3. Yüksek İrtifa

Türk hava yollarında uzun yıllar boyunca çalışan Ali Genç kitabın yazarıdır. Türk havacılığının hızla yükselişine tanıklık eden Ali Genç, kitapta havacılık ile ilgili tecrübelerini paylaşmaktadır.

4. Yerelden Globale

Hamdi Topçu’nun kendi anılarını yazdığı bu kitap sivil havacılığa ilgili olan kişilerin okuması gereken eserlerden bir tanesidir.

5. Sivil Havacılıkta Kariyer

Havacılık dendiğinde hemen herkesin aklına uçaklar gelmektedir. Fakat bunun dışında arka planda da emek veren çok sayıda insan bulunmaktadır. Gülaçtı Şen tarafından yazılan bu kitap tam da bu noktaya da değinmektedir.

6. Havada Kalan Sorular

Önemli pilotlardan olan Menderes Çakıcı tarafından yazılan kitap, pilot olmak isteyen kişilerin kafasında oluşan soru işaretlerini gidermeyi hedeflemektedir. Bu sebeple alana ilgi duyan herkes okumalıdır.

7. Kalbimdeki Kanatlar

Kitabın yazarı Havada Kalan Soruların yazarı olan Menderes Çakıcı’dır. Kitap tamamen yaşadığı önemli ve ilginç olaylara dayanmaktadır.

8. Bir Jet Pilotunun Anıları

Savaş jeti kullanan İrfan Sarp tüm anılarını bu kitapta toplamak istemiştir. Bu şekilde ortaya çıkan kitap askeri havacılık alanında çalışmak ve savaş pilotu olmak isteyen kişiler için son derece aydınlatıcı bilgiler içermektedir.

9. Bulutların Üstüne Tırmanırken

Türk Hava Yolları’nın profesyonel yönetimini benimseyen ve bir değer kazanmasında en gerçekçi kararları alan, yöneticilerden biri olan Cem Kozlu yazmıştır. Türk Hava Yolları içerisinde yaşanan olayları ve markalaşma sürecini anlatan bir kitaptır. Yazar THY içerisinde çalıştığı için yaşadığı tüm olayları kitabında derlemiştir.

10. Gökyüzü Savaşçıları

Türk ordusu içerisinde savaş pilotluğu yapan Zübeyir Batur ordu içerisinde yaşanan olayları anlatmaktadır. Askeri havacılığın gelişimi, Türk ordusunun modernleşmek için verdiği çabayı, ve gökyüzünde geçen uzun yıllarındaki anılarını anlatmaktadır.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir