1. Anasayfa
  2. Uçak Kazaları

İş Jeti Pistten Çıktı!

İş Jeti Pistten Çıktı!
iş jeti
0

Pist Kazalarına Bir Yenisi Daha Eklendi!

Talon Air bünyesinde bulunan uçak pistten çıktı. 2 kişi yaralı olarak kurtarıldı.

Özellikle son birkaç gündür hava yolu şirketlerine ait pist kazalarını sıklıkla duyar olduk. Bu gün bu pist kazalarına bir yenisi daha eklendi

Pist kazaları genellikle uçaklarda ki teknik sorunlar ya da olumsuz hava şartları ile gerçekleşir. Bu haberimizde yer alan kaza ise iniş takımlarında meydana gelen arıza nedeni ile gerçekleşti.

Artık havacılık sektöründe gelişen teknolojiler ile büyük çaplı uçak kazaları yok denecek kadar az diyebiliriz. Bildiğiniz gibi en güvenilir ulaşım hava yolu olmaktadır.

Fakat çok nadiren de olsa istenmeyen durumlar yaşanabiliyor. Özellikle son bir haftadır birçok hava yolu şirketinde  pist kazaları meydana geldiğini duymaktayız.

Amerika’nın New York şehrinde bulunan Cumhuriyet Havalimanı’na iniş yapan  jeti pistten çıkarak yumuşak zemine saplandı. Yaşanan olay sonrası uçakta büyük hasarlar meydana geldi.

New York şehri içerisinde yer alan Farmingdale’de bulunan ve Cumhuriyet Havalimanı’na inen Hawker 800Xp tipi iş jeti pistten çıkarak büyük bir tehlike atlattı.

Uçağın Miami’den geldiği bildirildi. İş jetinin pistten çıkmasına neden olarak iniş takımlarında yaşanan sorun gösterildi. Yüreklerin ağızlara geldiği olay sonrası görüntüler kameralara yansıdı.

Yaşanan kaza sonrasında iş jetinde bulunan iki kişinin yaralandığı belirtildi. Talon Air bünyesinde yer alan N412JA kuyruk tescilli uçağın da ağır hasar aldığı söylendi.

Talon Air bünyesinde bulunan uçağın yumuşak zemine çıkması ile olay her hangi bir faciaya dönmeden önlendi. Yaşanan kaza sonrası 2 kişi hafif yaralı olarak kurtarıldı.

Bugün benzer bir kaza haberi de Air Canada hava yolu şirketinden geldi. Son zamanlarda yaşanan pist kazaları nedeni ile yetkililerin hızlı bir şekilde aksiyon alması bekleniyor.

Dilerseniz ”Lion Air’e Ait Yolcu UçağI Pistten Çıktı” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir