1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri

İspanya’da Kar Yağışı Sebebiyle Yüzlerce Kişi Mahsur Kaldı

İspanya’da Kar Yağışı Sebebiyle Yüzlerce Kişi Mahsur Kaldı
ispanya
0

İspanya Şiddetli Yağışın Etkisi Altında Kaldı

İspanya’da iki gündür etkili olan kar yağışı büyük sorunlara sebebiyet vermiş, yüzlerce kişinin Madrid Barajas Havalimanında mahsur kaldığı öğrenilmiştir. Yine edinilen bilgiye göre İspanya’dan havalanacak olan birçok uçak, kar yağışı sebebiyle havalanamayarak, pistte mahsur kalmıştır. Kimi uçaklar ise 7. 5 saatlik zorlu bir sürecin ardından güçlükle körüğe yanaştırılmıştır. Şiddetli yağışın etkisi altına aldığı İspanya’da şiddetli kar yağışı, yoları da kapatmış, havaalanına araç giriş çıkışları yasaklı hale getirilmiştir.

Bu alanda mahsur kalan yolcular ise güçlükle metrolara veyahut en yakın otellere yerleştirilmiştir. Yetkililer uzun zamandır mücadele ettiğimiz Korona virüs sebebiyle çok sayıda otelin kapalı olduğunu, açık olan otellerin ise sağlık endişesi, sebebiyle yemek servisinde bulunmadığını açıklamış, mağdur olan yolcular için çözüm üretilmekte olduğunu belirtmiştir. Madrid Havalimanı, saat 23.00’a kadar tüm uçuşların yasaklandığı ve hava şartlarının düzelmesi ile yolculuğa başlanacağı açıklanmıştır.

İspanya’da yaşanan zorlu hava koşulları; kar ve Flomena olarak nitelendirilen şiddetli kar fırtınasının ülkeyi etkisi altına aldığı, fazlaca etkili olduğu ve neredeyse 600 yolun trafiğe kapalı tutulduğu belirtilmiş olup bunun yanı sıra diğer ulaşım yöntemlerinden olan kara, deniz ve demir yollarının da denetim altına alındığı ve tamamen durdurulduğu belirtilmiştir. Yine yapılan bir araştırmaya göre son 24 saat içerisinde İspanya’da kötü hava şartlarından etkilenen ve ne yazık ki hayatını kaybeden 2 kişi saptanmış, 10 şehrin sivil yardım kuruluşun kırmızı alarma geçtiği belirlenmiştir.

Hazin olayda ilgili ekipler, yolcuların gerek konaklaması gerekse de sağlığı için her türlü çalışmayı yürütmekte, süreci kontrol altına alma giriminde olmaktadır. Jandarmalar tarafından yapılan açıklamaya göre son 24 saat içerisinde kar fırtınasına mahsur kalan 400 kişinin kurtarıldığı kaydedildi.

Dilerseniz ”TURKSAT 5A Uydusu Başarılı Bir Şekilde Uzaya Gönderildi” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir