1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

İşte Çukurova Havalimanı’nın Açılacağı Tarih

İşte Çukurova Havalimanı’nın Açılacağı Tarih
1

Hazine ve Maliye Bakan Lütfi Elvan, “Altyapı yatırımları bitti, üstyapıya yönelik ihalesi yapıldı. Yüklenici firma 2 hafta içerisinde çalışmalara başlayacak. 2022 yılı mart ayında Allah’ın izniyle Çukurova Havalimanı’nın açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz.” açıklamasın’ da bulundu.

Bakan Elvan, “Çok beklediğinizi ve sürecin epey uzadığını biliyorum. Artık bu işi tamamlamakta çok kararlıyız. Altyapı yatırımlarını bitirdik. Üstyapıya yönelik ihaleler yapıldı. Yüklenici firma 2 hafta içerisinde çalışmalara başlayacak. 2022 yılı mart ayında Allah’ın izniyle Çukurova Havalimanı’nın açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz.” dedi.

Elvan, kentte sağlık alanında da önemli yatırımlar yapıldığını vurgulayarak, 2002’de 2 bin 701 olan yatak sayısının 4 bin 993’e yükseltildiğini, başta Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere birçok hastanenin hizmete girdiğini aktardı

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 3 sene önce

    Adanalılar için kötü fakat Mersinliler için iyi bir şey. Ama eskiyen havalimanının yerini tutacağı için şimdiden merak uyandırmaya başladı bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir