1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri

Katar Uçağı Şanlıurfa’ya Acil İniş Yaptı

Katar Uçağı Şanlıurfa’ya Acil İniş Yaptı
katar uçağı
1

”Covid-19 Vakası” Tespit Edildi

Bugün Şanlıurfa semalarında ilginç bir olay yaşandı. Doha’ya giden Katar uçağı acil iniş yapmak zorunda kaldı. Nedeni ise aniden rahatsızlanan yolcu olarak belirtildi.

Katar Uçağı İngiltere’nin başkenti Londra’dan Katar’ın başkenti Doha’ya gidiyordu. Uçak bir yolcunun aniden rahatsızlanması nedeni ile Şanlıurfa’ya acil iniş yaptı. Rahatsızlanan yolcu hemen ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Hastaneye yatırılan yolcunun corona virüsüne yakalandığı ifade edildi. Edinilen bilgilere göre İngiltere’nin başkenti Londra’dan Katar’ın başkenti Doha’ya giden uçağın acil inişi öğlen saatlerinde gerçekleşti. Katar Havayolları’na ait uçak Şanlıurfa GAP Havalimanı’na acil iniş yapmak zorunda kaldı.

Korona virüsten şüphelenilen yolcuya ilk müdahale uçakta yapıldı. Yolcunun gümrük ve pasaport işlemleri yapıldıktan sonra ambulansla Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Gerekli işlemler yapıldıktan sonra uçak akşam saatlerinde Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan havalanarak Doha’ya doğru uçuşuna devam etti. Yapılan kontrol ve testlerin ardından ise yolcunun corona virüsüne yakalandığı tespit edildi.

Korona virüs tespit edilen yolcu hastane de karantina altına alındı. Uçakla irtibata geçen Türk yetkililer, yolcuda corona virüsü tespit edildiğini ifade etti. Katar Hava Yolları’na ait uçakta bulunan diğer yolcular hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ancak edinilen bilgilere göre uçakta ki diğer yolculara da test yapılacağı belirtildi.

Artık bildiğiniz gibi birçok ülkede hava yolu taşımacılığını kullanacak olan yolculardan Covid-19 negatif testi isteniyor. Tüm bu testlere ve güvenlik önlemlerine rağmen nasıl böyle bir olayın gerçekleştiği ise adeta merak konusu oldu.

Ancak her ne olursa olsun hem Türk yetkililer hem de Katar Hava Yolları bu konuda hızlı bir şekilde aksiyon aldı. Tüm işlemler hızlı bir şekilde ve gerekli güvenlik önlemleri alınarak gerçekleştirildi.

Dilerseniz ”1100 Pilot ve Kabin Memuru İşinden Oldu” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 3 sene önce

    Pek çok havayolu, Covid-19 negatif testi olmadan, yolcuları uçağa almıyor. Bu olay çok düşündürücü. Uçaktaki diğer yolcular da risk altında, bu nedenle hepsine test yapılacak.
    Bu olayı takipçisi olmak gerektiğini düşünüyorum. İnşallah tekrarı yaşanmaz ve güzel dünyamız salgından tez vakitte kurtulur. Maske,mesafe,hijyen !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir