1. Anasayfa
  2. Uçak Kazaları

Kaybolan ve Bir Daha Bulunamayan Uçaklar

Kaybolan ve Bir Daha Bulunamayan Uçaklar
0

Dünya tarihinde birçok uçak uçuş esnasında kaybolarak hâlâ bulunamamıştır. Günümüzde gizemli bir şekilde kaybolarak bulunmayan birçok uçak vardır. Uçakların kaybolmasından ardından seneler geçmesine rağmen hiç bir bir iz yada kalıntıya rastlanmamıştır. kaybolan ve bir daha bulunamayan uçaklar Dünya tarihinde esrarengiz şekilde kaybolan hiç bir haber alınamayan birçok uçak mevcuttur. Gizemli şekilde kaybolan uçaklarla ilgili yıllar geçmesine rağmen ve yapılan arama kurtarma çalışmalarına rağmen biç bir bilgi yada iz bulunamamıştır.

Singapur Uçuşundaki Uçağın Kaybolması

Endenezyo’ya ait özel hava yolu firması Air Asia’ya ait olan uçak uçtuktan bir saat sonra Java denizi üzerinde uçarken uçak hava kontrol kulesiyle temasını kaybetmiştir. Temas kaybettikten sonra uçağın gözden kaybolduğu bölgede arama kurtarma çalışmaları yapılmıştır. Yapılan arama ve kurtarma çalışmalarına rağmen hiç bir şey bulunamamıştır.

370 Nolu Uçuş Malezya Hava Yolları

8 Mart 2014 tarihinde 239 yolcusu bulunan uçak Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’ndan saat 00:41’de havalanmıştır. Uçak havalimanından havalandıktan 40 dakika sonra uçak ile bağlantı kesilmiştir.

Bağlantının kesilmesinden hemen sonra uçak kayıp raporu verilmiştir. Rapor verildikten sonra dünyada birçok ülkeden arama kurtarma çalışmaları için ekipler gönderilerek arama kurtarma çalışmaları başlatılmıştır. Fakat yapılan bütün arama kurtarma çalışmalarına rağmen uçakla ilgili herhangi bir ize rastlanmamıştır. Uçağın kaybolmasının ardından bu zamana kadar uçak ile ilgili bir bilgi bulunmamıştır.

Uçak kaybolduktan sonra ortaya çeşitli dedikodular çıkmıştır. Bu dedikodular arasında uçağın terörüstler tarafından kaçırıldığı söylenmiştir. Ayrıca uçağın pilotu bilerek ve kasıtlı şekilde uçağı düşürdüğü söylenmektedir. Bu dedikoduların bir diğeriyle uçağın uzaylı kişiler tarafından kaçırıldığı söylenmektedir. Fakat çıkan bu dedikoduların doğruluğu kanıtlanmamıştır.

Keşif Uçağının Kaybolması

1 Kasım 2008 tarihinde bir maden şirketi için keşif yapan sivil keşif uçağı Güney Amerika’nın ülkesi olan Guyana yakınlarında uçakla bağlantı kesilmiştir. Bölgede kötü hava şartları olduğu için arama yapılmamıştır. Daha sonra Guyana Hava Kuvvetlerine ait helikopterle ve uçaklarla arama çalışmaları yapılmış olup uçak ile ilgili herhangi bir ize rastlanmamıştır.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir