1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Kıyafeti Nedeniyle Uçağa Alınmadı

Kıyafeti Nedeniyle Uçağa Alınmadı
0

Hava Yolu Şirketi Büyük Tepki Aldı

Geçtiğimiz haftalar da yine bir uçakta kıyafet problemi haberi ile karşınıza çıkmıştık. İlgili kadın kıyafetinin açık olduğu öne sürülerek uçaktan dışarı çıkarılmıştı. Bugün benzer bir olay da Virgin Avustralya uçağında meydana geldi.

Avustralya’nın Adelaide kentinden Virgin Avustralya uçağına bilet alan bir kadın yolcu, giydiği kıyafetin açık olduğu öne sürülerek uçuşa kabul edilmedi.

The Sun gazetesinde yer alan habere göre; 23 yaşındaki Catherine Bampton adındaki kadın askılı bir üst kıyafetiyle bilet aldığı Virgin Avustralya uçağına bindi. Daha koltuğuna bile oturmadan kabin ekibi tarafından uçuşa kabul edilmeyeceği dile getirilen yolcu şaşkına döndü.

Catherine Bampton adında ki kadın yolcu yaşanan bu ilginç olayın ardından nedenini sordu. Kabin ekipleri yolcuya bunun kaptan pilotun kararı olduğunu bildirdi.

bampton3
Çözünürlük için üzgünüz, fotoğrafın kalitesi düşük..

Catherine Bampton yaptığı açıklama da ‘Şaşkına uğradım’ dedi. Kadın yolcu açıklamalarının devamında ‘Kaptan pilotun kararı olduğu ve bu şekilde uçuş yapamayacağım söylendi. Diğer yolcular da bunu duydu ve onlar da çok büyük şaşkınlık geçirdi’ dedi.

Kabin ekipleri tarafından yolcunun üzerine bir ceket giymesi istedi. Catherine Bampton ceket giymesinin ardından uçuşa devam etti.

23 yaşındaki Catherine Bampton, hava yolu şirketinden konu hakkında bir özür beklediğini ifade etti. Hava Yolu şirketinden gelen açıklamada ise konunun araştırıldığı ve yolcu ile gerekli iletişimin sağlanacağı söylendi.

2021 yılında bu tür üzücü olayların yaşanması doğal olarak herkese şaşkınlık yaşatıyor. Daha önce de benzeri yaşanan bu olaylardan sonra hava yolu şirketine sosyal medyadan tepki yağdı. Bu durum aslında birden fazla hava yolu şirketinde meydana gelebiliyor. Daha önce de farklı farklı hava yolu şirketleri bu tür olaylara imza atmış ve yolcuları mağdur etmişti.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir