1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri

THY’den PCR Testi Hakkında Açıklama

THY’den PCR Testi Hakkında Açıklama
thy
0

Tartışma Yaratmıştı

Türk Hava Yolları ülkeye girişlerde zorunlu hale gelen PCR testleri hakkında duyuru yaptı.

Geçtiğimiz günlerde yurt dışından Türkiye’ye gelen yolculara PCR testi uygulaması yapılmaya başlandı. Birçok yolcu bu uygulamadan habersiz olduklarını ve THY sitesinde ya da sosyal medya adresinde her hangi bir bildirinin bulunmadığını ifade etmişti. Yolcular ve yetkililer arasında büyük tartışmaların yaşandığı görüntüler haber kanallarında gündeme oturmuştu.

THY sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ülkeye girişlerde zorunlu hale getirilen PCR testinin iki gün ertelendiğini duyurdu. Uygulanan PCR testi işlemlerinde uzun kuyruklar oluştu. Daha sonra yolcular saatlerce beklemek zorunda kaldı.

Toplantısına geç kalanlar, cenazesine geç kalanlar ve otobüsünü kaçıranlar gibi birçok istenmeyen durum yaşandı. Gelen bu büyük tepkilerden sonra Türk Hava yolları bu durumdan sonra acil bir şekilde aksiyon alarak sosyal medya adreslerinden gerekli duyuruyu yaptı.

Türk Hava Yolları (THY), sosyal medya platformlarından paylaştığı duyurusunda “Yurtdışı çıkışlı Türkiye varışlı uçacak yolcularımızın dikkatine” başlığını kullandı. Buna göre, yurt dışından gelecek yolculardan istenen negatif PCR test zorunluluğu 2 gün ertelendi ve tarih olarak 30 Aralık belirlendi.

Yapılan açıklamada “Yurt dışı çıkışlı Türkiye varışlı seferlerde, uçuş saatinde en fazla 72 saat önce numunesi verilmiş olan negatif PCR testlerinin ibraz gerekliliği uygulaması 2 gün ertelenerek 30 Aralık 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde faaliyete sokulacaktır” ifadelerine yer verildi. 6 yaş altı yolculardan test sonucu istenmeyeceği de ek olarak belirtildi.

Tüm yolcuların bu uygulama kapsamında hareket etmesi gerekiyor. Yolcuların PRC testlerini de göz önünde bulundurarak planlarını yapması bekleniyor. Toplum sağlığı için gerekli olan bu uygulama birçok ülkede de uygulanmaya devam ediyor.

Dilerseniz ”Pegasus Kazasının Bilirkişi Raporu Tamamlandı” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir