1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Türk Hava Yolları 3. A350’sini Teslim Aldı

Türk Hava Yolları 3. A350’sini Teslim Aldı
2

Türk Hava Yolları, Airbus’tan üçüncü A350 tipi yolcu uçağını bugün itibariyle teslim aldı.

Avrupalı uçak üreticisi Airbus’ın Toulouse tesislerinden yerel saatle 23:30 sularında havalanan TC-LGC tescilli uçak, sabaha karşı İstanbul’a iniş yaptı.

Filoya katılan uçakla birlikte Türk Hava Yolları, 25 uçaklık siparişinden 3’üncüsünü de teslim almış oldu.

Çift koridorlu ve geniş gövdeli Airbus A350-900 ile en uzun hava yolu seyahatlerinizi büyük bir konfora dönüştürebilirsiniz. Koridor üzerindeki desenli aydınlatmaları, geniş koltuk aralıkları, yüksek tavanı ve mükemmelleştirilmiş kabin basıncı ile A350-900, uçuş deneyimini bir adım ileriye götürüyor. Airbus A350’nin büyük pencereleri yolculuğa büyüleyici anları dahil ediyor.

Türk Hava Yolları’nın A350-900 uçağı, modern ve konforlu, 32 adet Business ve 297 adet Comfort Economy olmak üzere 329 koltuklu iki sınıf kabin düzeni bulunuyor. Buna ek olarak uçak, uzun mesafeli uçuşlarda daha keyifli bir yolcu deneyimi için HD ekranlar ve Wi-Fi bağlantısı sunan en yeni nesil uçak içi eğlence sistemi ile donatıldı.

YÜZDE 25’e KADAR YAKIT TASARRUFU YAPABİLİYOR

A350 XWB, en yeni aerodinamik tasarıma, karbon fiber gövde ve kanatlara ve yeni nesil yakıt tasarruflu Rolls-Royce motorlar ile donatılmıştır. Bu son teknolojiler birlikte, yakıt ve emisyon tüketiminde yüzde 25’lik bir azalma ile rakipsiz bir verimlilik sunuyor.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Ocak 29, 2021

    Bu kalitedeki bir uçak THY ve bizim gibi türk şirketlerini yükselişe geçirecektir gerçekten dünya devlerinin içerisindeyiz yakıt tasarrufu ile hem yolcu konforu ilede pilotlar rahat edeceğinden eminim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir