1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Türk Hava Yolları İstanbul/Varna Uçuşları Başlatıyor

Türk Hava Yolları İstanbul/Varna Uçuşları Başlatıyor
0

Türk Havayolları’nın (THY) Sofya yetkili Müdürü Mehmet Gürkaynak, Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı Mariana Nikolova ile yaptığı önemli görüşmede, Şubat ayından sonra haftada iki defa olmak üzere İstanbul-Varna seferlerinin başlayacağını söyledi.

Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı Mariana Nikolova, Türk Havayolları’nın (THY) Sofya Müdürü Mehmet Gürkaynak ile görüştü. Görüşmede, iki ülke arasındaki turizm sektörünün geliştirilmesi konusu da ele alındı.

Türkiye’nin Bulgaristan için turizm alanında en önemli pazarlardan olduğunu ifade eden Turizm Bakanı Mariana Nikolova, Türkiye’den gelen turistlerin özellikle kış tatil merkezlerini ve SPA tesislerini beğendiklerin özellikle belirtti.

Korona virüs salgını nedeniyle sektörün çok büyük zarar gördüğünü bildiren Mariana Nikolova, bu nedenle gelen her turistin çok önemli olduğunu belirtti.

İSTANBUL / VARNA UÇUŞLARI START ALIYOR

THY Sofya Müdürü Gürkaynak, halihazırda İstanbul-Sofya hattında haftalık 8 sefer düzenlediklerini hatırlatarak Şubat ayından itibaren haftada iki defa olmak üzere İstanbul-Varna seferlerine de başlayacaklarını duyurdu.

Bulgaristan’da hem kış hem de yaz aylarında turistlerin ilgisini çeken birçok harika yer olduğunu söyleyen Gürkaynak, aşı kampanyalarının ardından sektördeki durumun düzelmesini gerektiğini vurguladı.

Gürkaynak, Bakan Nikolova’ya salgın sırasındaki aktif çalışmaları ve PCR testleri konusundaki tutumu nedeniyle takdir ve teşekkür etti. Görüşmede ayrıca iki ülkeden gazeteciler için tanıtım turları düzenlenmesi de ele alındı.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir