1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Türk Hava Yolları’na İhlal Cezası Geldi!

Türk Hava Yolları’na İhlal Cezası Geldi!
2

Türk Hava Yolları’na (THY) Pakistan ve Bangladeş’e Negatif  Test Sonucu Almamış Yolcu Transferi Yaptığı İçin Para Cezası Kesildi!

Pakistan Sivil Havacılık Otoritesi (CAA) tarafından Covid-19 önlemlerini ihlalinden ötürü THY’ye 100 bin Pakistan Rupisi (Yaklaşık 5000 TL) ceza kesti.

Gelen bilgilere göre, CAA’den yapılan açıklamada, THY’nin daha öncede uyarılmasına rağmen 13 ve 21 Ekim 2020 tarihlerinde de Pakistan’a test sonucu olmadan yolcu getirdiği belirlendi.

THY’nin önlemlere uymaması sebebiyle CAA, THY’nin Pakistan’a uçuşlarını askıya alabileceği duyuruldu.

İki yolcunun İstanbul’dan 13 Ocak’ta TK0584 sefer sayılı uçuşla Lahor’a geldiği açıklandı.

Bir Ceza da Bangladesh den Geldi!

Bangladeş Hazrat Shahjalal Uluslararası Havalimanı’ndaki yetkililer (Mobile Court), 14 Ocak’ta negatif Covid-19 test sonucu olmayan İstanbul-Dakka hattında üç yolcu taşıdığı için Türk Hava Yolları’na 300 bin Bangladeş Takası (Yaklaşık 27 Bin TL) para cezası kesti.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Oldukca zor günler yaşıyoruz bu sekilde oldugu surece daha zor olue birax daha dikkatli olunması gerekir hem calisanlar icin hem topluma ornek icin

  2. 3 sene önce

    Pandemi döneminde olduğumuz için uçuşlarda covid 19 testi istiyor testin negatif olup olmadığından emin olmak gerekiyor böylelikle bu zorlu dönemi daha kolay atlatmış olcaz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir