1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri

Türkiye Varlık Fonu’ndan Flaş Açıklama

Türkiye Varlık Fonu’ndan Flaş Açıklama
TVF'den flaş açıklama
0

THY İddialarına Açıklama Geldi

TVF Genel Müdürü Zafer Sönmez, Türk Hava Yolları’nın hisse satışı için finansal destek arandığı iddiaları hakkında flaş açıklama yaptı.

Sönmez, son zamanlarda Türk Hava Yolları hakkında çıkan gelişmelere ilişkin yaptığı değerlendirmede, TVF‘nin Türk Hava Yolları hisselerini satmak gibi bir planlarının hiç olmadığını ve böyle bir durumun akıllarına dahi gelmediğini belirtti.

Gazetelerde çıkan haberlere anlam veremediğini söyleyen Sönmez, “THY hisseleri olarak %49.12‘lik bir paya sahibiz. Bizim 1 tane bile THY hissesi satma düşüncemiz yoktur. Bunu açıkça söylüyorum. Bunun artık anlaşılması lazım. Bu konu manipüle edilmemelidir. Yazılanların da art niyetli olarak yazıldığını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Sönmez, THY‘nin uluslar arası alanda en önemli hava yolu şirketlerinin başında olduğunun altını çizdi. Yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını ile birlikte dünya havacılık sektörünün zor bir dönemden geçtiğini anlatan Sönmez, bu manada THY’nin de kendi planlarını ve finansman ihtiyacını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini dile getirdi. Aslında pandemi sürecinde bir çok fırsatın da olduğunu ve insanların bunu gözden kaçırdığını belirten Sönmez, açıklamalarına şöyle devam etti:

“THY, kargoculuk da dünyada ilk beş marka içine girmek üzere. Harika bir atılım içinde. THY’nin her zaman olduğu gibi yine arkasındayız. Şu anda ortada herhangi bir plan ve düşünce yok. Spekülasyonlar üzerinden de bizim bir şeyler açıklamamız doğru olmaz. THY, covid-19 sürecinde havacılık sektöründe kazanan şirketlerden biri olacaktır, bunu açıkça söyleyebilirim. Uluslar arası düzeyde, ülkemizin bayrak taşıyıcısı olarak mutlaka kazananlardan biri olacaktır. TVF‘de her zaman Türk Hava Yolları’nın arkasındadır ve desteğini devam ettirecektir.” dedi.

Öyle Bir Düşüncemiz Yok

Zafer Sönmez, salgında dünya çapında ikinci şok dalgasının ortaya çıkması halinde şartlara göre gerektiğinde her türlü maddi ve manevi desteği hem Türkiye Cumhuriyeti devletinin hem de Türkiye Varlık Fonu‘nun vereceğini belirtti. THY‘nin şirket olarak nakit planlamasını yapabilen, kendi iş planlamasına göre büyüyebilen çok önemli bir marka olduğuna işaret eden Sönmez, daha önce kargo alanında var olan ancak covid-19 ile birlikte kargo alanında global alana girmiş olan şirketin üst yönetiminin de bu süreci oldukça başarılı bir şekilde götürdüğünü belirtti.

 

Dilerseniz ”THY’e Finansal Destek” haberimize de BURADAN ulaşablirsiniz.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir