1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Uçak Kazaları İle İlgili En İyi Kitaplar

Uçak Kazaları İle İlgili En İyi Kitaplar
0

Uçak kazaları ile ilgili en iyi kitaplar listesi her zaman ilgi çekiyor. Uçak her zaman ilgi çeken ama korku uyandıran bir taşımacılık şekli olmaya devam ediyor. Sürekli uçuş yapmayanlar için uçak, bazen korkutucu olabilmektedir.

Bu konuda bir çok kitap yazılmış ve insanların da çok ilgisini çekmiştir. Bu kitapların bir kısmını sizler için derledik. Emin olun ki eğer uçaklara da ilginiz varsa bu durumda sizin çok ilginizi çekecek kitaplar olduğunu göreceksiniz. Bu arada uçak bundan sonra size biraz daha soğuk gelebilir ama uçağın aynı zamanda da en güvenilir taşımacılık sistemlerinden biri olduğunu unutmamak gerekir.

Uçak Kazaları Kitapları Hangileridir?

Uçak kazaları ile ilgili en iyi kitaplar  denildiğinde öncelikle Kerem Gök tarafından kaleme alınmış olan Türk sivil havacılık tarihine damgasını vuran ‘’Uçak Kazaları’’ isimli kitap bu noktada anlatacağımız ilk kitap. İlk olarak 1909 yılında yaşanmış olan sivil havacılık kazasından, 2009 yılına kadar uzanan bir hikaye aslında bir anlamda yüzyıl boyunca beklemiş olan bir kara kutunun açılması gibi. olayların derinliği ile herkesin gördüğünden farklı noktaları görmekte ve kitabı bu şekilde ele almış bulunmakta.

Kitabın anlatımı da çok güzel ve anlaşılır. Son seferin son anonsu, gökyüzünde yapılan son yolculuklar. Aslında uçak kazaları, hep bir kapalı kutu ve unutulmaya yüz tutmuş olayların her biri aslında zamanında da kamuoyu tarafından çok dikkat edilen ve gazetelere haber olan olaylar.

HAVACILIĞA DAİR EN İYİ KİTAPLAR YAZIMIZ İÇİN TIKLAYIN!

Uçak Kazaları Kitapları Roman Türleri

Sivil havacılık tarihinde yaşanan tüm uçak kazaları bu konuyu merak eden ve dikkat çeken tüm olaylar, bu kitapta kaleme alınmış bulunuyor. Uçak kazaları ile ilgili en iyi kitaplar denildiğinde ‘’Uçuş 34- Bir Hakan Geda Macerası’’ çok dikkat çeken bir kitap. 1975 yılında İzmir İstanbul seferi yapan bir uçak, Marmara Denizi’nde sulara gömülüyor. Kazanın üstünden yıllar geçiyor ve enkazı Marmara Denizi’nin suları altında bekliyor.

Mürettebat ve yolcularla birlikte kaza ile ilişkisi olan kişilere, İsimsiz zarflar ve bununla ilgili gizemli kasetler gidiyor. Bu da 40 yıl sonra bu olayın tekrar gündeme atılmasına neden oluyor. 345 yazılı kasetler, Hakan Geda’nın ilgisini çekiyor. Kazadan 6 ay kadar önce Kıbrıs Barış Harekatı’nı ve ataları Avrupa Hun İmparatorluğu’na kadar giden bir Gizem’in kapısını açmaya başlıyor. Macera türünde yazılmış olan kitap, genel anlamda uçak kazaları ile ilgili bir belgesel niteliğinde olmasa da çok dikkat çekici ve gerçekten de damga vuran kitaplardan biri olarak biliniyor.

Yine önemli kitaplardan biri, yazar Belly Girls tarafından kaleme alınmış ‘’Meleklerin Ateşi’’ kitabı ‘içindeki karanlık tarafa keşfediyor’ sloganıyla çıkmış. Buzulların içerisinde tarih öncesi zamanlardan kalma bir ceset buluyorlar. Bunun hikayesini de çok iyi bir şekilde kaleme alıyor. Uçak kazaları ile ilgili en iyi kitaplar listesinde yerini alıyor.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir