1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri

Uçaklar İle İlgili En İyi ve En Çok İzlenen Filmler

Uçaklar İle İlgili En İyi ve En Çok İzlenen Filmler
0

Film izlemek oldukça keyifli ve öğretici değeri yüksek bir aktivitedir. Pek çok sinema sever, belli aralıklarla vizyona yeni gören filmleri izlemek için sinemaya giderler. Aslında film izlemek ve sinema ile ilgili işler yapmak bir kültür şeklidir.

Dünyanın birçok yerinde ve ülkesinde sinema kültürü büyük bir yere sahiptir. Yerli ve yabancı sinemada pek çok türde film görebilir ve izleyebilirsiniz. Son zamanlarda en çok filmi yapılan ve izlenen filmler havacılık ve uçaklarla ilgili olan sinema yapımlarıdır. Özelikle uçak kazaları ve uçak yolculukları ile ilgili filmler farklı ve etkileyici efektler ile izleyiciyi daha çok kendine çekmeyi başarıyor.

Sinemada en çok izlenen ve beğeniyle takip edilen sinema filmleri arasında uçak kazası ya da havacılık ile ilgili olanların yeri de oldukça büyüktür. Eğer sizde uçak kazaları ve havacılık ile ilgili filmleri seviyorsanız bu listede yer alan filmleri izleyebilirsiniz.

EN İYİ UÇAK KAZASI KONULU FİLMLER >> TIKLAYIN!!

  1. United 93

11 Eylül saldırılarını anlatmayı hedefleyen bir filmdir. Bu film 2006 yapımı olmakla beraber vizyona girdiği dönemde pek çok kişi tarafından izlenmiştir. Filmde anlatılan hikayenin gerçek olması ve o tarihte bir uçak yolculuğu sırasında seyahat edenlerin başına gelen olaylar anlatılıyor. Ayrıca bu filmde, oldukça ünlü isimler yerine oyuncu olarak daha halktan ve o uçakta bulunan kişilerin seçilmesi de bu filme farklı bir hava ve değer katıyor.

  1. Non-Stop

Bu filmin yapım tarihi 2014 yılıdır. Bu filmde yine bir uçak içerisinde ve uçak yolculuğu sırasında rehin alınma olayı ile ilgilidir. Bu filmin en genel konusu emekli bir kişinin istediği paranın verilmemesi sonucunda her 20 dakikada bir kişiyi öldüreceğini belirtmesiyle olaylar gelişiyor. Rehin alınan yolcuların hayatı uçak kazasına bağlı gibi duruyor.

  1. TheGrey

Bu filmin yapımı 1993 yılına aittir. Her ne kadar eski gibi görünse de oldukça etkileyici bir yapımdır. Petrol çalışmaları yapmak üzere Alaska’ya giden kişilerin, uzaklarının kaza sonucu düşmesiyle vahşi doğada hayatta kalma mücadelesi anlatılır.

  1. ConAir

Bu filmde bir hapishaneden başka bir hapishaneye hava yoluyla götürülen uçakta yaşanan olaylar ve uçak kazası sonrasında olanlar anlatılır.

  1. Final Destination

Bu film aslında bir aksiyon film serisinin devamı niteliğinde yapılmaya çalışmış olsa da film boyunca uçak kazasının gerçek olup olmadığını anlamaya çalışacaksınız.

  1. ExecutiveDecision

Bu film 1996 yılında yapılan bir yapımdır. Kadrosunda birçok değerli ve önemli oyuncuyu barındırıyor. Filmin genel konusu bir uçağın rehin alınması ve kurtarılmasıyla ilgili olsa da uçağın düşmesiyle ilgili sahnelerde bulunuyor.

  1. The Flight of the Phoenix

Bu film 2004 yılında yapılsa da aynı adla yapılan 1965 yılına ait bir filmde bulunuyor. Filmde uçak Gobi çölüne düştüğü için yolcular zorlu doğayla baş başa kalıyor.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir