1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Uçakta Hangi Koltuklar Tercih Edilmeli? Güvenli Koltuklar Hangileridir?

Uçakta Hangi Koltuklar Tercih Edilmeli? Güvenli Koltuklar Hangileridir?
0

Havayolunu kullanarak ulaşımını gerçekleştirmek isteyen birçok kişi oturacağı alanı seçmek istemektedir. Bir uçaktaki en iyi koltuğun hangisi olduğunu belirlemek için içeriğimizin devamını inceleyebilirsiniz.

İnsanların kültürlerine, aile durumlarına, büyüklüklerine ve diğer birçok faktöre bağlı olarak neyin arzu edildiği ve en iyisi konusunda farklı fikirleri vardır.

Bir uçak koltuğu seçmeye gelince, bazı hava yolcuları belirli bir yerde oturmakta ısrar ediyor. Genel olarak bu alan ise pencere tarafı.

Diğer bireyler ise çok fazla diz mesafesine ihtiyaç duyar ve bu nedenle uzanmalarına izin veren bir koltuk ister.

Uçak ile ulaşım en güvenli seyahat şekli olmasına rağmen, insanlar uçak güvenliği konusunda endişe duyabilmektedirler.

Oturacağınız koltuğu siz seçtiğinizde, daha rahat bir yolculuk yapmanız muhtemeldir.

Sizin için en iyi uçak koltuğunu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar var. İsterseniz birlikte göz atalım:

Emniyet

Yurt dışında ki bir kaynağa göre, eğer gerçekten uçağın emniyetiyle ilgili şüpheleriniz var ise, uçak düşerse gibi bir kaygılarınız var ise “kanadın arka kenarında” bir koltuk seçebilirsiniz.

Bir medya şirketi kapsamlı bir anket yaptı ve kanadın arkasındaki koltuklarda oturan yolcuların bir uçak kazasında hayatta kalma olasılığının ilk birkaç sıradakilere göre %40 daha fazla olduğunu buldu.

Ek olarak, bu konumda bir koridor koltuğu seçmek, yolcuların tahliyesini gerektiren bir acil durum olması durumunda, yolcuların uçaktan hızla inebileceği anlamına da gelir.

Bacak Mesafesi

Uçarken bacaklarınızı rahatça uzatabilmek ister misiniz? Çıkış sırasındaki koltukları seçebilirsiniz.

Daha fazla diz mesafesi istiyorsanız, genellikle bunun için ödeme yapmanız gerekeceğini unutmayın.

Ekstra diz mesafeli koltuklar: birinci sınıf uçuşlarınızda yer almaktadır. Bu alanda ki koltuklar genellikle bacaklarınız için bol miktarda alana sahiptirler. Bu alanda uçmanın bedeli ise normal bir bilet fiyatından biraz daha pahalı olabilir.

Hızlı Çıkış

Hızlı bir şekilde uçaktan inmek istiyorsanız öne doğru bir koltuk seçin. Uçaktan inme zamanı geldiğinde, neredeyse tüm havayolları yolculara önden ve sola doğru eşlik ediyor.

Uyku

Uçakta uyumayı seven yolcular, pencerenin yanında ve uçağın ortasında bir koltuk seçmelidir.

Bazı sık uçan kişiler ise; uçağın sol tarafında pencerede ki orta koltukların daha da iyi olduğunu söylemektedir. Çünkü buradaki pencere yerleşimi başınızı dinlendirirken daha rahat hale getirir.

Uçağın ortasındaki koltuklar da genellikle daha sessizdir çünkü WC’e veya mutfağa yakın değildirler.

Bunun dışında; birinci sınıf uçabiliyorsanız, genellikle rahat ve huzurlu bir yerde oturursunuz.

Çocuklar

Çocuklarla mı seyahat ediyorsunuz? Çocuklarınızın hareket etmesi ve uçakta aşırı gürültüyle başkalarını rahatsız etmemesini istiyorsanız, bölmeli bir koltuk düşünün.

Bu koltuklarda küçük çocukların yere oturmaları için yer vardır. Genel olarak bu koltuklar WC kısmına daha yakındır.

Depolama

Boyut gereksinimini zorlayan bir kabin bagajınız var mı? Çantanıza kolayca erişmek ister misiniz? Uçağın arkasında (veya birinci veya birinci sınıf kabinin arkasında ) bir koltuk seçin .

Havayolları neredeyse her zaman arkadan öne doğru uçağa binişler yapmaktadır. İlk önce binerseniz ve arkadaysanız, önce bagajınızı nereye koyacağınızı seçeceğiniz anlamına gelir.

Koltuğunuzun hemen üzerine ideal bir konuma bagajınızı yerleştirebilirsiniz

Bunlar, bir uçakta nerede oturulacağını seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç noktadır.

En iyi koltuk, size en iyi uçuş deneyimini veren koltuktur. Bir sonraki uçuşunuzdan önce, sizin için neyin önemli olduğunu düşünmek için birkaç dakikanızı ayırın ve buna göre koltuğunuzu seçin.

Rahat ve keyifli bir yolculuk yapmak için fazladan zaman ayırdığınız için muhtemelen mutlu olacaksınız.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir