1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri

Uçuşlarda Korona Virüs Önlemleri

Uçuşlarda Korona Virüs Önlemleri
0

Korona virüsün ilk görüldüğü dönemde tüm dünyada oldukça sıkı önlemler alındı. Bu önlemler kapsamında ülkeler sınırlarını kapama kararı alınca ülkeler arasındaki uçuşlar da durdu. Ayrıca yine alınan önlemler kapsamında da bir dönem uçak seferleri tamamen durdu.

Ancak belirli bir süre sonra önlemlerin alınarak uçuşların tekrar başlayabileceği kararı alınınca, tüm havayolları tedbirlerini açıklamaya başladı. Artık, gerekli önlemler alınarak uçuşlar gerçekleştiriliyor. Bunun yanı sıra, sirkülasyonun yoğun olduğu havalimanlarında da pek çok önlem alındı.

Havalimanlarına girildiğinde öncelikle bilgilendirme levhaları ile karşılaşıyorsunuz. Hem maske kullanımı hem de sosyal mesafe ile ilgili olarak paylaşılan bu önlemler, özel hijyen ekiplerinin de varlığı ile bu işin oldukça ciddiye alındığının göstergesi oldu. Havalimanlarının en insan yoğun noktası olan kontrol noktaları ve check-in kısmında da teması azaltmak ve sosyal mesafeyi korumak için tedbirlerin alındığını görüyoruz. Aynı zamanda tüm işlemlerinizi check-in görevlileri ile temas etmeden gerçekleştiriyorsunuz.

Uçuş Önlemleri Sürekli Güncelleniyor

Havayolları şirketleri, korona virüs sürecinin en başından beri pek çok farklı doktor ve uzman ile çalışarak alınması gereken tedbirleri de güncellemeye devam ediyor. Uçakların içleri sürekli dezenfekte edilirken, uçak içinde verilen yiyecek ve içecekler ile ilgili de yeni düzenlemeler yapılıyor.

Uçaklarda bir süredir herhangi bir yiyecek ve içecek verilmiyor. Bunun sebebi elbette teması minimuma indirerek olası riskleri önlemek. Ayrıca uçak içinde verilen battaniye ve yastık gibi malzemeleri de mümkün olduğunca kullanmamakta fayda olduğu bildiriliyor. Aynı şekilde, uçak içi eğlence sistemleri de mümkün olduğunca uzak durulması gereken noktalardan. Tüm bunlar hem yolcuların hem de mürettebatın sağlığı açısından oldukça önemli.

İstatiksel olarak hala dünyanın en güvenli yolculuk şekli olan havayolu taşımacılığı, aldığı önlemler ile hem yolcularına ne kadar önem verdiğini hem de bu süreci ne kadar ciddiye aldığını kanıtladı. Bu sebeple hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlarında gönül rahatlığı ile havayolunu tercih edebilirsiniz. Elbette havayolunun aldığı önlemlere uymak ve her ne olursa olsun kendi tedbirlerinizi de almaya devam etmek şartı ile.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir