1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri

Yakınlarını Havalimanına Getirenlere 5 Pound Fatura!

Yakınlarını Havalimanına Getirenlere 5 Pound Fatura!
Heathrow Havalimanı
1

Aman Dikkat!

Londra’da bulunan Heathrow Havalimanı’na yakınlarını getiren araçlardan 5 pound ücret alınacak.

Heathrow Havalimanı yönetiminden bu gün ilgin bir karar geldi. Yönetim ücretlendirme politikalarını değiştirerek yolcu yakınları için önemli bir işleme imza attı.

BBC kanalında yer alan habere göre; Heathrow Havalimanı yönetimi, yakınlarını terminale getiren yolcuların kullandığı araçlardan 5 Pound hizmet bedeli alınacağını duyurdu.

Corona virüs sürecinin başlamasından bu güne dek havalimanının 1.5 Milyar Sterlin zarar yaptığını açıklayan havalimanı iletişim direktörü Tony Caccavone; ‘Bu kararımızın anlayışlı bir şekilde karşılanmasını ümit ediyoruz. Büyük zarara uğradığımız bu senede uygulanacak olan bu yöntem en azından finansal açıdan bizi biraz rahatlatabilir’ ifadelerini kullandı.

İletişim direktörünün bu açıklamasında anlayabileceğimiz gibi tamamen finansal getiriyi arttırmak adına atılmış bir adım olarak karşımıza çıkıyor. Tabi ki herhangi bir mantıklı plana dayanmayan bu işleme tepki gösterenlerde oldu.

Söz konusu ücretlendirme politikasının havalimanı servis araçları ve acil durum araçlarını kapsamadığı ve ücretlendirme ile ilgili tekrar yeni bir toplantı yapılacağı açıklandı.

Heathrow Havalimanı pandemi sürecinden en çok olumsuz etkilenen bölgeler arasında yer alıyor. Fakat her ne olursa olsun bu ücretlendirme politikasının yapıcı olduğunu söylemek oldukça zor.,

Havalimanı tarafından hem yolcuların hem de hava yolu şirketinin olumlu etkileneceği kararlar alınması bekleniyor. İlerleyen zamanlarda ücretlendirmenin tekrar gözden geçirilmesi bekleniyor.

Dilerseniz ”Lufthansa’dan Ekonomik Girişim!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Bu pandemi döneminde alınabilecek en iyi kararlardan bir tanesi, işin içine para girince işler biraz değişir belki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir