1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Microsoft Flight Simulator Hangisi Gerçek?

Microsoft Flight Simulator Hangisi Gerçek?
0

Xbox hayranlarından oluşturulan bir Twitter hesabı, Microsoft Flight Simulator 2020’nin ne kadar gerçekçi olduğunu bizlere gösterdi. Bir video paylaşan bu hesap, videoda gerçek bir inişle simülasyondaki inişi yan yana koydu. Görüntülerde hangisinin oyun, hangisinin gerçek olduğunu anlamak fazlasıyla zorlayıcı oldu.

2020 yılının çok konuşulan oyunlarından bir tanesi olan, Microsoft tarafından piyasaya sürülen Flight Simulator 2020’ydi. Şirketin ikonikleşmiş uçuş simülasyon oyununun son sürümü olarak karşımıza çıkan Flight Simulator 2020, özellikle de grafikleri ve gerçekçiliğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi fazlasıyla başarmıştı. Hatta bir oyuncu, gerçek bir uçuş sırasında Flight Simulator 2020’yi açmış ve bu simülasyon oyununun ne kadar gerçekçi olduğunu gözler önüne koymuştu.

Bu kez benzer bir olay, Xbox hayranları tarafından yönetilen bir Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirildi. Xbox Battle Grounds isimli bu grup, Flight Simulator 2020 ile gerçek dünyayı net bir şekilde kıyaslayabileceğimiz bir video paylaştı. Söz konusu olan videoda hem simülasyondan hem de akıllı telefon kamerasıyla aynı iniş sürecini gösteren sayfa yöneticileri, oyuncuların ağzını açık bırakmayı başarmış gibi duruyor.

Yukarıdaki görüntüise, Xbox Battle Grounds tarafından paylaşılan videoya ait. Bu görüntülerden bir tanesi simülasyonu, diğeri ise gerçek yaşamı gösteriyor. İlk gördüğümüz de ikisi de gerçekmiş gibi olan bu fotoğrafta hangisinin gerçek olduğunu anlamak cidden zor. Eğer hala çözemediyseniz, soldaki görüntünün simülasyona ait, sağdaki görüntününse gerçek olduğunu sizlere söyleyelim.

Xbox Battle Grounds’ın paylaşımı, Twitter kullanıcıları tarafından yüzlerce kez yanıtlandı. Kimi kullanıcılar, söz konusu görüntü üzerinde oynama olup olmadığını sorarken, kimi kullanıcılarsa Microsoft’un bu gerçekçiliği nasıl sağladığını sorguladılar. Microsoft’un resmi Twitter hesabının da dikkatini çeken paylaşım, şirketin Flight Simulator açısından nirvanaya ulaşmış olduğunun açık bir kanıtı olmuş durumda.

Oyundan alınmış bazı görselleri sizler ile paylaşalım;

 

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir