1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Rusya’dan Açıklama Geldi; 4 Ülkeye Seferlerimiz Başlıyor

Rusya’dan Açıklama Geldi; 4 Ülkeye Seferlerimiz Başlıyor
0

Rusya’daki korona virüsle mücadele merkezinden basın mensuplarına gelen açıklamada, daha önceden uçuşların askıya alındığı ülkelerin arasından Finlandiya, Vietnam, Hindistan ve Katar ile uçuş seferlerine yeniden başlanacağı bildirdi.

Gelen açıklamaya göre uçaklar haftada iki kez Moskova’dan Hanoi, Yeni Delhi ve Helsinki’ye ve haftada üç kez Doha’ya uçacak. Ayrıca Saint Petersburg ile Helsinki arasında da ikişer sefer yapılacak.

Bununla birlikte Kahire’ye tarifeli uçuş sayısı da haftada beşe sefere arttırıldı.

Uçuşların yeniden başlatılmasına ilişkin karar, daha önce tanımlanan kriterlere göre verildi. Buna göre ilgili ülkede 14 gün içinde yeni Kovid-19 vaka sayısı 100 bin kişi başına 40’ı geçmemeli, aynı dönemde insidanstaki günlük artış yüzde 1’i geçmemeli, Covid-19 virüsünün haftalık yayılım katsayısı ise en fazla bir olmak zorunda.

Rusya yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 27 Mart 2020’de, tahliye seferlerinin ve diğer bazı seferlerin dışında uluslararası uçuş seferlerini askıya almıştı. Ağustostan itibaren uçuşlara kademeli olarak yeniden başlandı. Şu anda Rusya’dan Türkiye, Tanzanya, İsviçre, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Belarus, Kırgızistan, Kazakistan, Sırbistan, Güney Kore, Japonya, Küba, Etiyopya, Seyşeller ve diğer bazı ülkelere uçak seferleri yapılabiliyor.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir